Кривой Рог, предприниматель, лигаНаши контакты

Наша электронная почта и телефоны:

vladimirfomitskiy@gmail.com

Украина, Кривой Рог, ул. Лермонтова, 60

тел. 067-367-24-27


Кривой Рог, популярные новости недели
Облако тегов


Календарь, Кривой Рог
«    Июнь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Зустріч в офісі посла Ради Європи в Україні

Автор: ochag от 4-10-2015, 11:12

Зустріч в офісі посла Ради Європи в Україні

 


29 вересня в офісі посла Ради Європи в Україні відбулось обговорення шляхів децентралізації в контексті дотримання положень Європейської хартії місцевого самоврядування між послом Ради Європи Владіміром Рістовскі і представниками виконкому ради голів конституційних територіальних громад України. Мова йде про територіальні громади, де статути громад прийняті більшістю на загальних зборах, в яких зафіксовано за громадою статус юридичної особи публічного права згідно з загальноприйнятою європейською практикою.

Ця зустріч відбулася як результат відповідного звернення загальних зборів голів та представників конституційних територіальних громад України до Верховної Ради України, Ради Європи та інших міжнародних організацій. Представники виконкому висловили обурення спільноти понад 100 громад України щодо недотримання Україною цілого ряду ратифікованих в Україні міжнародних нормативно - правових актів. Такі акти як частина чинного українського законодавства є визначальними щодо планованих змін до Конституції, адміністративної реформи, децентралізації як процесу в цілому.

Проблема полягає в у фактичній підробці страсбурзького формату документа «Європейська хартія місцевого самоврядування», що ратифікований Україною в 1997 році, ігноруванні і невиконанні пов'язаного з ним іншого ратифікованого в 1993 р. Україною документа з назвою «Європейська рамкова конвенція про транскордонне співробітництво між територіальними общинами».

Пану Рістовскі представниками виконкому ради голів в процесі обговорення були надані аргументи та докази такої невідповідності змісту текстів (текст оригіналу з ст.3 п.1 - Local selfgovernment denotes the right and the ability of local authorities підроблено текстом з зовсім іншим змістом - Local selfgovernment denotes the right and the ability of local selfgovernment bodies. Завдяки такій підробці відбулася підміна права місцевих влад (в значенні місцевих громад з їх органами) правом органів місцевого самоврядування без участі громад як влад. Взагалі з тексту Хартії вилучено такий дієвий інструмент самоврядування як статут громади.

В результаті на сьогодні в Україні відсутній будь-який юридичний зв’язок між громадою та її органами (через засновницькі документи зокрема), а український уряд, запроваджуючи свій формат змісту тексту даного документа, перешкоджає становленню в Україні реального самоврядування за страсбурзьким форматом хартії, залишаючи незмінним радянський формат урядування через ради, починаючи від районного рівня, уже виключно партійних депутатів. Як наслідок, наявні рахунки рад в державному казначействі за відсутності рахунків територіальних громад – власників.

Представники виконкому ради голів звернулись за підтримкою до офісу Ради Європи в Україні в захисті страсбурзького формату реалізації децентралізації, що відповідає Європейській хартії місцевого самоврядування. Сторони домовились про подальші консультації з приводу порушених питань і налагодження співпраці.

За дорученням Виконкому ради голів конституційних територіальних громад в заході приймали участь:
Інна Плотнікова, Володимир Пархомюк , Євген Загородній, Володмимир Янко.

Інформаційний комітет 
Ради голів тергромад України


Комментарии:

Оставить комментарий

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.