Кривой Рог, предприниматель, лигаНаши контакты

Наша электронная почта и телефоны:

vladimirfomitskiy@gmail.com

Украина, Кривой Рог, ул. Лермонтова, 60

тел. 067-367-24-27


Кривой Рог, популярные новости недели
Облако тегов


Календарь, Кривой Рог
«    Июнь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Затверджено загальними засновницькими зборами територіальної громади с. Руда

Автор: ochag от 12-12-2012, 18:17

 

Затверджено

 

загальними засновницькими зборами

 

територіальної громади с. Руда

 

 

 

 

 

Протокол № 3 від “02” грудня 2012р.

 

 

 

 

 

СТАТУТ

 

Територіальної громади с. Руда

 

 

 

« В єдності сила народу. Боже! Нам єдність подай»

 

Ст. І Преамбула

 

Цей статут розроблений на встановлення конституційного ладу на національно-адміністративній територіальній одиниці с. Руда , Кам’янка-Бузького району Львівської області згідно Конституції України, яка була прийнята 1996 року, Закону України «Про місцеве самоврядування», Європейської хартії місцевого самоврядування ратифікованої Верховною Радою від 15.07.1997 року №425 (згідно ст. 9 Конституції України).

 

Ст. ІІ Історична довідка

 

 1. Відповідної до нової Конституції України, яка була прийнята 1996 року ст.140 Конституції України визначено, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади-жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах конституції і законів України.

 2. Після вступу 13.07.1996 року нової Конституції України в дію територіальні громади на території Прибужанівської сільської ради не створили, доказ цьому є витяг з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців Серія №

 

від юридичну особу територіальну громаду с. Руда, Кам’янка-Бузького району Львівської області в єдиному державного реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців записів не знайдено.

 

 1. Незважаючи на це 25.04.2002 року проведено державну реєстрацію Прибужанівської сільської ради за номером юридичної особи ЄДР-10004143089 та ідентифікаційним кодом юридичної особи 04373838.

 2. На виконання свого обов’язку встановленого ст.17 Конституції України по захисту суверенітету і територіальної цілісності України та з метою відновлення народовладдя, яке реалізовується на основі Конституції України ст.36-38, Ми створюємо національно - адміністративну територіальну одиницю с. Руда, Кам’янка-Бузького району Львівської області і приймаємо цей статут територіальної громади с. Руда згідно ст. 5 пункт 1 Конституції України.

 3. Цей статут є основним нормативно-правовим актом територіальної громади с. Руда , діє на її території і має вищу юридичну силу стосовно інших правових актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування ст. 21 ЗУ «Про місцеве самоврядування».

 

 

 

Ст. ІІІ Правова основа статуту територіальної громади с. Руда

 

 

 

 1. ЗУ «Про місцеве самоврядування» (далі закон) встановлено, що «первинним суб’єктом місцевого самоврядування і основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села…» (ст.6 п.5 закону).

 

Стаття 143 Конституції України гласить, що «місцеве самоврядування - це територіальні громади, які безпосередньо або через утворені ними органами місцевого самоврядування управляють майном комунальної власності територіальної громади».

 

 1. Згідно ст.140 Конституції України «місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою, як безпосередньо так і через утворені ними органи місцевого самоврядування та їх виконавчі органи».

 2. Громада с. Руда вважає, що депутати Прибужанівської сільської ради не повністю відстоюють інтереси громади, так як за своїм складом на ¾ є депутатами сусідніх сіл і не володіють суттю наших проблем (ст. 144 Конституції України).

 

Ст. ІV Принципи самоврядування територіальної громади с. Руда

 

 1. Територіальна громада с. Руда бере на себе відповідальність і здійснює безпосередньо самоврядування через комітет громадських представників та сільські вуличні комітети.

 2. Голова сільської ради визнається статутом головною посадовою особою на території Прибужанівської сільської ради, але сільський голова є підзвітним, підконтрольним та відповідальний перед громадою (ст.75 п.1- закону).

 3. Кожний дорослий житель с. Руда зобов’язується відпрацювати на благо територіальної громади безоплатно 1 день на рік по благоустрою рідного села.

 4. На території громади с. Руда всі рішення територіальної громади і її уповноважених є обов’язкові для розгляду і виконання органами і посадовими особами місцевого самоврядування Прибужанівської сільської ради ( ст.74 п.1 – закону, згідно ст.21 - закону).

 

Ст.V Статус комітету громадських представників територіальної громади та вуличних комітетів

 

 1. Комітет громадських представників територіальної громади – це члени громади села, які добровільно і безоплатно виявили бажання працювати на благо громади, жертвувати на суспільні потреби у свій час, розум і працю та зібрали на свою підтримку не менше 10-ти делегованих голосів виборців.

 2. Вуличні комітети громади – це довірені особи вулиць села не менше трьох членів з кожної вулиці, що контролюють і організовують на своїй вулиці із допомогою комітету громадських представників вирішують потреби вулиць і громади в цілому.

 3. Збори комітету громадських представників, що представляють делеговані разом з членами вуличних комітетів разом з головою територіальної громади і добровільною участю усіх членів громади мають статус загальних зборів громади с. Руда.

 

Ст.VI Основні положення життєдіяльності територіальної громади с. Руда

 

 1. Територіальна громада с. Руда в особі комітету громадських представників разом з головою територіальної громади та вуличними комітетами громади бере на себе повноваження урядування всіма земельними питаннями комунальною власністю, природніми ресурсами та іншими правами місцевого самоврядування (ст.143 Конституції України).

 2. Сільський голова, виконком Прибужанівської сільської ради не вправі приймати будь-які рішення, що стосуються життєдіяльності с. Руда і її території без погодження з територіальною громадою, котра має статус первинного суб’єкта місцевого самоврядування (ст.9 п.3 – закону).

 3. Всі рішення сесії Прибужанівської сільської ради повинні бути донесені до комітету громадських представників с. Руда шляхом надання витягу з протоколу засідань сесії згідно ЗУ «Про доступ до публічної інформації» та ст.40 Конституції України.

 4. Всі пропозиції, ініціативи та запити громадян територіальної громади с. Руда та комітету громадських представників цієї громади є обов’язковими для розгляду сесією Прибужанівської сільської ради з участю представників громади с. Руда (ст.13 п.3 – закону).

 5. Комітет громадських представників бере на себе право вето (ст.9 п.3 – закону) на рішення сесії і виконкому голови Прибужанівської сільської ради, якщо вони суперечать інтересам територіальної громади с. Руда (ст. 2 п.2 – закону, ст.6 п.1 – закону, ст.75 п.2 – закону).

 

 

 

Ст.VII Фінансово-правові відносини територіальної громади с. Руда

 

 

 

 1. Матеріальною та фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевого бюджету інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальної громади с. Руда, а також об’єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управління районних і обласних рад.

 

Право комунальної власності територіальної громади захищаються законом на рівні інших суб’єктів. Об’єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальної громади і передані іншим суб’єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади (ст.21 – закону, ст.60 п. 1,2 – закону).

 

 1. Територіальна громада укладає угоди з підприємствами, фізичними та юридичними особами котрим може здавати в оренду комунальне майно, котре знаходиться у власності територіальної громади; отримувати благодійну допомогу та залучати її для вирішення проектів в інтересах територіально громади с. Руда (ст.18 – закону).

 

 

 

Ст.VIII Місцеве планування і контроль за економічним розвитком територіальної громади с. Руда

 

 

 

 1. Територіальна громада бере безпосередньо участь у розробці генерального плану забудови села в межах своєї компетенції (ст.18 – закону).

 2. Територіальна громада забезпечує контроль за дотриманням правил оренди пайових земель, недопускання погіршення якості землі та дотримання умов договорів оренди.

 3. Комітет громадських представників територіальної громади бере на себе захист прав власників земельних паїв, при укладанні договорів оренди, а при їх порушенні звертатись до суду та інших правоохоронних органів.

 

Шкода заподіяна юридичним чи фізичним особам в результаті неправомірних рішень, дій або бездіяльності органів місцевого самоврядування відшкодовується з місцевого бюджету, а такі ж дії посадових осіб місцевого самоврядування за рахунок їх власних коштів (ст.77 п.1 – закону).

 

 1. Територіальна громада визнає за собою право заключати договори співпраці, договори оренди комунальної власності, розбудови кооперацій сільського призначення.

 2. Територіальна громада має право заключати договори на збирання врожаю з полів громади, відкривати пункти по збуту сільськогосподарської продукції громадян, організовувати забезпечення селян доброякісним насінням, тощо (ст.60 п.3 – закону).

 

 

 

Ст. IX Регламент проведення засідань комітету громадських представників територіальної громади с. Руда

 

 

 

 1. Голова територіальної громади с. Руда усі важливі рішення життєдіяльності територіальної громади вирішує на зборах територіальної громади с. Руда.

 2. Всі рішення зборів територіальної громади с. Руда вивішуються для ознайомлення на дошках для об’яв і доводяться до відома громадян та повідомляються голові та виконавчому комітету Прибужанівської сільської ради шляхом надсилання витягу з протоколу.

 3. Дрібні повсякденні рішення вирішуються головою територіальної громади с. Руда одноосібно з усним погодженням з комітетом громадських представників територіальної громади с. Руда.

 

 

 

 

 

Ст. XПравовий та соціальний захист членів територіальної громади с. Руда

 

 

 

 1. Кожний член територіальної громади вправі розраховувати на моральну, матеріальну та фізичну допомогу у важких ситуаціях.

 2. Також усі члени територіальної громади можуть розраховувати на кваліфіковану правову і юридичну допомогу у разі потреби.

 3. Територіальна громада сприятиме всебічному культурному розвитку своїх громадян, ініціюватиме пропаганду здорового способу життя.

 

 

 

Ст. XІ Принципи взаємодії територіальної громади с. Руда з іншими територіальними громадами

 

 

 

 1. Голова територіальна громада с. Руда з комітетом громадських представників цієї ж громади зобов’язані дотримуватися конституції України тісно співпрацювати з іншими територіальними громадами, які будуть створюватися в інших селах на території Прибужанівської сільської ради.

 2. Територіальна громада с. Руда буде взаємодіяти з іншими територіальними громадами України і зарубіжжя на принципах обміну досвідом, взаємодопомоги та інформації.

 3. Територіальна громада буде працювати над вдосконаленням юридично-правової допомоги при захисті прав членів усіх територіальних громад України у встановлені конституційного ладу вище зазначених позиціях цього статуту.

 4. Комітет громадських представників територіальної громади зобов’язаний розробляти законопроекти, які будуть залучати інвестиційні кошти для створення нових робочих місць та покращення соціального захисту жителів територіальної громади с. Руда.

 

Ст. XІІ Заключні положення

 

 1. Цей статут територіальної громади с. Руда має вищу юридичну силу, щодо інших актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування на своїй території (ст.6 п.1 – закону).

 2. Пропозиції про зміни та доповнення до статуту можуть вноситись спільним рішенням комітету громадських представників, голови Прибужанівської сільської ради разом з депутатами.

 

3.Обмеження прав територіальної громади на місцеве самоврядування згідно Конституції та законів України може бути застосоване лише в умовах воєнного та надзвичайного стану.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Комментарии:

Оставить комментарий

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.